Ortner

O společnosti

Tradiční podnik ORTNER GmbH se zabývá od samotného vzniku v roce 1983 výrobou a vývojem technologií pro kachlová kamna. Byl založen kamnářským mistrem Josefem Ortnerem a od roku 2008, kdy se stal vlastnictvím společnosti Schmid Industrie Holding (SIH). Společnost ORTNER GmbH pod vedením pana Dipl. – Ing. Manfreda Hubera disponuje velkou inovativní silou, která přináší neustálý vývoj vysoce kvalitních kamnářských produktů. V současnosti je ve společnosti v Loosdorfu zaměstnaných 42 zaměstnanců.

Ortner – pečeť kvality

V průběhu let investovala společnost Ortner do výzkumu a vývoje svých produktů. Výsledkem je vysoká kvalita a silná pozice značky Ortner. Tato získala v odborných kruzích punc kvality a prestižní postavení, a to nejen v Rakousku, ale i v zahraničí. Zde se prodává více než polovina celkové produkce společnosti Ortner.

Materiály pro stavbu pláště krbů a kamen

Chcete Vaše kamna či krb hladký jako sádrokartonovou stěnu, "vyšpachtlovaný" do lesku, nebo naopak omítnutý omítkou s velkým zrnem? Nepřeberné množství různých omítek firmy Ortner vyhoví i nejnáročnějším"

Podle použité technologie a místa aplikace je nutné v kamnářksém řemesle vybrat i správný materiál pro stavbu pláště. Materiály se liší schopností odvádět teplo, tloušťkou, systémem řezání i výstavby. Jen správný a kompetentní kamnář je schopen si vybrat ten, který skutečně potřebuje.

Materiály pro stavbu pláště krbů a kamen

Kamnová ohniště a Pece na pečení

Samotné ohniště je vyrobené z keramické akumulační masy, která je schopna naakumulovat tepelnou energii.Ohniště mají vlastnosti vhodné pro použití do energeticky nenáročných staveb. A to především díky malé dávce paliva, použití dvojskla a vysoké akumulační schopnosti.

Set komponentů k výstavbě pece na pečení Ortner zaručuje extrémně jednoduchou a rychlou výstavbu pece. Ta je vyrobena z materiálu o velké objemové hmotnosti s vysokou akumulační schopností. Teplosměnná plocha v peci je tvarově upravena a tím je dosaženo větší intenzity sálání teplné energie. Dno pece je dvojité (horní vrstva vyměnitelná). Pece jsou vhodné k použití do interiérů i exteriérů.

Kamnová ohniště a Pece na pečení