Promat

O společnosti

Společnost Promat existuje již téměř 50 let, nicméně disponuje více než stoletými zkušenostmi s výrobou kalciumsilikátových materiálů. Promat je součástí koncernu Etex, známého pod starším názvem: Eternit Group, který je zaměřen na výrobu stavebních materiálů.

Historie

Historie výroby je velmi bohatá. První průmyslová produkce byla zaměřena na výrobu vláknocementových desek, jejíž vývoj je spojen se jmény Ludwiga Hatschka, rakouského občana, který se stal držitelem výrobního patentu a Alphonse Emsense, který rozšířil tuto výrobu do ostatních evropských zemí. V průběhu času byly vyvinuty další technologie a otevřeny, či zakoupeny nové výrobní závody. Dnes koncern provozuje 6 výrobních závodů na produkci kalciumsilikátových materiálů. Promat s.r.o. byla založena v roce 1993 jako obchodní organizace s jedním zaměstnancem. Dnes zde máme i výrobní a servisní organizaci Promat servis, s.r.o., přičemž v obou firmách pracuje více než 60 členů týmu.

Izolační materiály a lepidla, prostupy kouřovodů hořlavými materiály

Široká nabídka izolačních materiálů s užitnými vlastnostmi pro použití v konstrukcích krbů a kamen. Lepidla značky Promat jsou připravena k okamžitému použití a není třeba jej nadále nijak namíchávat. Neobsahuje organická rozpouštědla a používá se pro lepení deskových materiálů jako je kalciumsilikát, vermikulit nebo šamot navzájem k sobě či stěně.

Promatube® - prefabrikovaný potrubní dílec pro prostupy kouřovodů, odtahů spalin a komínů

Izolační materiály a lepidla, prostupy kouřovodů hořlavými materiály