Sommerhuber

Tradice & moderní doba ve znamení slunce

Historie tradičního kamnářského řemesla v hornorakouském Steyeru sahá do roku 1491. I v dnešní době jsou kachle vyráběny podle původních postupů i když jsou podporovány nejmodernějšími technologiemi. Náš sortiment je velice rozšířený. V naší manufaktuře vyrábíme kachle pro tradiční kamna a krby, stejně jako designově orientovanou velkoformátovou keramiku a keramiku pro zařízení wellness. Budoucnost je tedy založena na silném základu mnohaleté tradice.

Útulnost & pohoda v centru vaší pozornosti

Ze všech metod vytápění je tepelné záření vycházející z naší keramiky nejblíže zdraví prospěšnému záření slunečních paprsků. Vytváří útulné vnitřní klima, jemně ohřívá tělo a objekty v místnosti, nikoli však vzduch. Naše výrobky jsou vyjádřením holistické kultury bydlení. Individuální pohoda v nejkrásnější formě.

Inovace & rozvoj jako naše hlavní principy

Od současných inovací v glazování, jedinečných keramických konstrukcí a povrchů až po unikátně tvarované keramické díly v moderním stylu. S našimi zkušenostmi a odbornými znalostmi za více než 500 let se neustále rozvíjíme. Naše výrobky reflektují dnešní designové standardy.

Inovace & rozvoj jako naše hlavní principy

Nejmodernější technologie & tradiční řemeslo v harmonii

Dokonce i dnes je každá vyrobená keramická kachle spojena s řemeslnou výrobou, bez ohledu na její formát či design. Každá kachle je samostatně odlita, opracována, opatřena glazurou a vypálena v průběhu 36 hodin. Navzdory všem maximálním designovým a nejmodernějším technologickým standardům se průběh výroby za uplynulá staletí příliš nezměnily. Od prvotního návrhu až po dokončená kachlová kamna, obklady pro krby nebo pro použití ve wellness, se naše výrobky vyznačují nejvyšší řemeslnou kvalitou.

Nejmodernější technologie & tradiční řemeslo v harmonii

Rodinné podnikání s historií

Původ je základem budoucnosti. Od roku 1843 je firma ve vlastnictví rodiny Sommerhuber a dnes je provozována její pátou generací. Díky svojí mimořádné kvalitě a dlouholetým zkušenostem v oboru řemesel jsme v roce 1900 získali titul císařského a královského (k. & k.) dodavatele domu Habsburského. V roce 1905 jsme byli jmenováni dodavatelem prince Ludvíka Sasko-Kobursko-Gothajského.