Nordpeis

O společnosti

Od svého vzniku v roce 1984 je výroba krbů firmy Nordpeis ovlivňována a utvářena norskou historií a dávnými tradicemi. Když zednický mistr Morten Henriksen Nordpeis založil, chtěl aby jeho krby sloužily co nejširšímu spektru lidí. Krby byly zpočátku vyráběny z komponentů dostupných na tehdejším krbu a dodávány do odborných obchodů. Jejich koncepce a design slavily obrovský úspěch. Poté, co se krby úspěšně prodávaly několik let, se Nordpeis rozhodl pro vývoj svých vlastních výrobních řešení.

Nadčasový design a vysoká kvalita

Společnost Nordpeis začala spolupracovat s Nadací pro vědecký a průmyslový výzkum a Norským výzkumným ústavem, aby vyvinuli čistě hořící topný systém splňující norské normy. Hlavním společným kritériem vývoje jsou kvalitní spalování a jednoduchý decentní design. Cílem bylo vytvořit produkty dle požadavků zákazníků na velké prosklení a nerušený pohled do plamenů. Nordpeis zastává názor, že nic nemůže nahradit příjemnou atmosféru vytvořenou praskajícím krbem. Spousta vášně vynaložené na rozvoj krbů Nordpeis vytváří jedinečnou kombinaci moderního designu, inovací a kvalitního zpracování. Výrobky Nordpeis splňují nejpřísnější požadavky na čisté spalování, což vede k velmi hospodárnému využívání dřeva a šetří tak životní prostředí. Krby Nordpeis jsou hrdě prodávány do většiny zemí v Evropě.

Oheň je srdcem domova

Krby měly vždy v srdcích a domovech Norů zvláštní místo. Norské zimy jsou chladné, noci dlouhé a krajina pokryta těžkou přikrývkou sněhu a ošlehána ledovými větry. Proto měl oheň v těchto chladných oblastech vždy výjimečnější postavení než v jiných částech světa. Oheň je srdcem domova, poskytuje teplo, světlo a vyvolává pocit bezpečí. Oheň je důležitou součástí našich životů již od starověku, protože sloužil pro naše přežití.

Více než jen teplo

To, že jsou Norové chladným národem, je časný omyl. Tento mýtus se nezakládá na pravdě. Právě naopak, díky chladnému klimatu si Norové odnepaměti vážili ohně a ten se stal součástí mnoha norských tradic. Norové jsou milovníci tepla. Krby už dávno nejsou pouhým nosičem tepla, jsou srdcem každé domácnosti. Díky širokému sortimentu jednotlivých konstrukčních variant si každý najde ten správný krb. Nadčasová klasika jako centrum moderních domů.