Fungování

Plynové krby

Jak fungují plynové krby

Plynové krby jsou optimálním řešením pro zákazníky vyhledávající komfort a téměř bezobslužné ovládání krbu. Krb můžete zapálit z pohodlí svého křesla pomocí dálkového ovladače a užívat si veškeré výhody hoření s dokonalou podívanou na plameny. Chcete-li plameny menší, nebo snížit množství tepla? Není problém. Stačí zmáčknout příslušné tlačítko a krb reaguje okamžitě. Je libo naopak rychlý nástup tepelné energie? Zmáčknete tlačítko jiné a reakce je okamžitá. Zkrátka komfort se vším všudy.

Jednou z klíčových vlastností našich plynových krbů je absence rámu kolem skla, což umožnuje plný nerušený pohled do plamenů. Díky perfektnímu spalování zůstává navíc Váš pohled stále čistý.

Jak fungují plynové krby

Způsob topení v plynovém krbu

Plynový krb je skvěle regulovatelný. Během okamžiku uvedu dálkovým ovladačem krb do provozu, změním jeho výkon, či jej vypnu. Jeho obrovskou předností je, že se umí dokonale přizpůsobit tepelným potřebám interiéru. Plynový krb tak není problém provozovat na základní nízký režim a přijímat do místnosti jen pár kilowatů výkonu. Nebo naopak mohu zapnout nejvyšší mód a teplotu v místnosti tak efektivně a rychle zvýšit.

Novým standardem moderních plynových krbů je model ECO. Ten umožňuje automatickým zvětšováním a snižováním plamenů dosáhnout naprosto věruhodné imitace ohně při snížení výkonu krbu o cca 40%.

Plynový krb předává tepelnou energii podobně jako teplovzdušný krb na dřevo. To znamená, že tyto krby využívají během své funkce ohřevu vzduchu a jeho proudění. Ten vstupuje spodní mřížkou do komory krbu, ohřívá se o rozpálené kovové tělo krbové vložky a vystupuje horní ventilační mřížkou zpět do místnosti. Po odevzdání tepelné energie do stěnových a stropních konstrukcí začíná ochlazený vzduch klesat a vrací se do komory krbu opět spodní ventilační mřížkou.

Vzhled krbu a prostorová dispozice

Plynové krb jsou atraktivní především pro milovníky designu. Můžete si vybrat z velké škály prosklení (rovné, rohové, třístranné) a každé toto prosklení navíc v mnoha různých velikostech. Díky těmto neomezeným možnostem jsou tyto zařízení použitelné nejen do obývacích pokojů a vstupních hal rodinných domů a bytů. Jsou také velice oblíbené do restaurací, hotelů či wellness center.

Plynové krby se vyrábí bez rámu rušícího pohled do ohně. Oheň je u nich plně obklopen sklem a vše co vidíte, jsou plameny, plameny a další plameny. Navíc si můžete zvolit i takzvaný „interiér krbu“, neboli vzhled jeho zadní stěny. Tím se plynový krb skvěle a dokonale přizpůsobí vašemu interiéru.

Energetický výdej plynového krbu

Moderní plynové krby umí pracovat v takovém rozpětí výkonů, aby vyhověly všem interiérům. Potřebujete plynový krb do nízkoenergetického domu? Není problém!

Potřebujete veliký plynový krb pro starý a velký objekt či jako dominantu hotelového lobby? Také není problém! Zkrátka je potřeba si správně vybrat model krbu s určitým výkonem. Tento výkon si navíc kdykoliv upravím pomocí dálkového ovladače na ten správný režim, který mi nebude přetápět interiér a udělá mi v okolí krbu tepelnou pohodu.

Energetický výdej plynového krbu

Regulace plynového krbu

Snad nic není snadnější, než regulovat plynový krb. Ke každému výrobku dodáváme dálkové ovládání, pomocí kterého si upravíte výšku plamenů a energetický výdej krbu.
Nemáte rádi množství dálkových ovladačů? Chcete krb ovládat pomocí svého mobilního telefonu či tabletu? I to je možné. Moderní krby lze dovybavit touto funkcí a budete tak moci ovládat svůj krb pomocí svého iPhonu, iPadu, iPodu či zařízení se systémem Android.

Regulace plynového krbu

Bezpečnost

Výrobce plynových krbů dodávaných naší firmou věnuje značnou pozornost bezpečnosti svých plynových spotřebičů. V zařízeních má instalovány různé bezpečnostní systémy, které byly vytvořeny k rozpoznání každého problému nebo nesrovnalosti v rané fázi, zvyšující bezpečnost a spolehlivost hoření.

Bezpečnost